Kiedy za oknem jesień i słota, czujemy potrzebę otaczania się ciepłymi kolorami, otulania miękkimi kocami i ogrzewania ciepłymi napojami. Dziś przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów do naszych domów i mieszkań, znalezionych w sieci, które pomogą nam polubić październik.

Jesienne obrazki oprawione w ramki

Świetny detal, który cieszy oko. Elegancki i dopracowany typograficznie napis w połączeniu z wszędobylskim motywem dyni wygląda wspaniale i świetnie pasuje do otoczenia i pomarańczowych owoców w misce. Możesz wykorzystać zwykłe ramki do zdjęć lub skorzystać z pomocy profesjonalisty – ot, choćby skromnych nas. Link na dole artykułu.

Liście, wszędzie liście!

Liście w wazonie? Dlaczego nie. Mogą wyglądać zarówno kiczowato, jak i pięknie i elegancko. Wszystko zależy od miejsca, w jakim je postawimy. Tutaj sceneria zaplanowana jest po mistrzowsku. Piękne lustro w ramach dodaje dekoracji klasy i – dzięki niemu – mamy dwa razy więcej pięknych, ciepłych kolorów.

Zrób to sam/a – czyli jesienny świecznik ze słoika

Proste i efektowne rozwiązanie od youtuberki Vianna. Potrzebne: szklany słoik + odrysowany na papierze i wycięty liść + farba akrylowa. Przepis na wykonanie słoika zaczyna się od 2:05, ale naturalnie polecamy do obejrzenia całość.

Jeżeli chcecie na stałe mieć urządzony dom w ciepłych, jesiennych kolorach polecamy nieco rozwiązań z naszej oferty, które pomogą ocieplić pomieszczenia:

szkło kolorowe do kuchni – np. czerwone, żółte, pomarańczowe. Będą cieszyć oczy cały rok, nie tylko jesienią.

szklana fototapeta z wybranym przez Ciebie zdjęciem – np. w kolorowe liście, bo… czemu nie? Albo złota jesień w lesie. Może Twoje własne zdjęcie?

lustro połączone z kolorowym szkłem – ono również ociepli pomieszczenie. Dodatkowo możesz dodać do niego oświetlenie. I połączyć je z pięknymi jesiennymi liśćmi, jak na zdjęciu powyżej.

oprawa obrazów, obrazków i zdjęć w eleganckie, drewniane ramy – oto obiecany linki, o którym wspominaliśmy wyżej w artykule ;-).

 

Oto nasze zestawienie jesiennych pomysłów i inspiracji, które pomogą czerpać z tej, powiedzmy sobie szczerze, trochę trudnej pory roku, to, co w niej piękne. Jak Wam się pobają wyszperane przez nas zdjęcia? Znaleźliście (lub macie) ciekawsze pomysły? Podsyłajcie je śmiało. Listopad zbliża się wielkimi krokami, będziemy potrzebować jeszcze dużo dobrej energii.

Trzymajcie się ciepło!

//]]>